fereshtegan-online
تازه ترین مطالب مفید سایت
تازه های کتابخانه الکترونیک
تازه های بانک سوالات

ویدا قادی دانش آموز پایه هفتم مائده درکی

چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه 1400
یک ماه قبل

موضوع: فداکاری

سوالات مطرح شده:

فداکاری چیست؟

فداکار به چه کسی گفته می شود؟

نقش فداکاری در جامعه چیست؟

اگر فداکاری در جامعه نباشد، چه مشکلاتی پیش می آید؟

شروع انشا:

فداکاری به معنای بخشش در زمینه های مختلف است که از ترکیب دو کلمه ی «فدا» و «کاری» ساخته شده است. که کلمه ی اول به معنای بخشش یا دادن است و کلمه ی دوم به معنای انجام دادن است که افراد می توانند در زمینه های مختلف این کار را انجام دهند.

فداکار به افرادی می گویند که به خاطر دیگران از جان ،مال خود می گذرند تا بتوانند به دیگران کمک کنند . انسان می تواند در همه ی زمینه ها مانند، کمک کردن به افراد نابینا در جاده، کمک کردن به بیماران ، کمک کردن به فقرا و هر کاری که آن را کمک بخوانند، فداکاری کند.

ایثار و فداکاری بر اساس یک الگوی یادگیری است یعنی از والدین و جامعه گرفته شده که روحیه ایثار را در خودش ایجاد می کند و یا اینکه افراد با شکل های مختلف احساس نیاز دارند و ناکامی های گذشته آنها باعث گذشت و ایثار می شود. این نوع نیاز برایشان یادآوری می شود و حس می کنند طرف مقابل به این از خودگذشتگی و فداکاری نیاز دارد. در هر حال، گذشت و فداکاری باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود .فرد خود را در مرحله تکامل دیده ازنظر احساس خود را برتر از دیگران می بیند.

نبودفداکاری موجب شده تا بین مردم ،فاصله ی طبقاتی بسیاری شکل بگیرد. که هر روز این شکاف عمیق تر می شود و مردم به هم کمک نمی کنند .یکی محتاج دیگری می ماند و این گونه مسائل حل نمی شود.
لیست نظرات
ارسال نظر
نام:
تلفن تماس:
پست الکترونیک:
وب سایت:
نظر:2021 © تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به « Fereshtegan-Online.ir » می باشد.